vineri, 9 octombrie 2015

Irlanda învinge Germania,la Dublin.

Ieri seara, pe stadionul Aviva,din Dublin ,Irlanda a invins nationala Germaniei cu scorul de 1-0 ,in preliminarile campionatului european de fotbal Euro 2016.
Unicul gol al partidei a fost inscris pentru nationala Irlandei de catre Shane Long in minutul 70 .

Arbitrul principal al acestei partide a fost  Carlos Velasco Carballo din Spania ,ajutat la cele doua tuse de Roberto Alonso si Juan Yusle ,ambii din Spania.
Cartonase galbene:Mats Hummels -minutul 86 (Germania),si Wesley Hoolahan in minutul 90(Irlanda).
                                    Sursa video:YouTube
Irlanda:Shay Grven,Cyrus Christie,Richard Keogh,
John O Shea,Stephen Ward, Jeff Hendrick,James McCarhy,Wesley Hoolahan,Robbie Brady, Jon Walters,Daryl Murphy.

Germania:

Manuel Neuer,Matthias Ginter,Jerome Boateng,Mats Hummels,Jonas Hector,Marco Reus,Ilkay Gundogan,
Toni Kroos,Mesut Ozil,Thomas Muller,Mario Gotze.
Dupa parerea mea este printre cele mai slabe campanii de calificare la un turneu final,nu am mai vazut demult ca nationala Germaniei sa  joace asa slab ,si aici nu ma refer doar la partida cu Irlanda si la toate partidele disputate in aceasta grupa D ,de catre nationala Germaniei .
Important pentru nationala Germaniei este totusi ca se afla pe primul loc in grupa D ,cu 19 puncte ,urmata de nationala Poloniei cu 18puncte .
Germania mai are de disputat o singura partida pe teren propiu impotriva nationalei Georgiei,cea mai urmarita partida va fi insa cea de la Varsovia ,dintre nationala Poloniei si cea a Irlandei,adica ocupantele locurilor 2 si 3 din grupa D.