marți, 8 septembrie 2015

Germania învinge Scotia la Glasgow.

Ieri seara,la Glasgow pe stadionul Hampden Park,in grupa D,din preliminarile pentru Euro 2016 ,echipa Scotiei a fost invinsa pe teren propiu de catre echipa Germaniei ,scor final 3-2 in favoarea echipei Germaniei, o partida extrem de disputata in care echipa Scotiei a aratat ca poate rezista in fata puternicei echipe a Germaniei ,actuala campioana mondiala la  fotbal.
Pentru echipa Germaniei au marcat :Thomas Muller minutele 18 si 38, si Ilkay Gundogan in minutul 54.
Pentru echipa Scotiei au inscris :Shaun Maloney in minutul 28(dupa o lovitura libera deviata de Manuel Neuer in Mats Hummels) ,si Mc Arthur in minutul 43.
Iata si lotul complet pentru aceasta partida al celor doua echipe:
Scotia:
David Marshall, Russell Martin,Alan Hutton ,Charlie Mulgrew ,Grant Hanley ,James McArthur ,James Morrison ,Scott Brown ,Shaun Maloney ,Steven Fletcher,James Forrest.
Rezerve:
Craig Gordon ,Allan McGregor ,Gordon Greer,Steven Whittaker ,Matt Ritchie,Darren Fletcher,Craig Forsyth ,Steven Naismith ,Ikechi Anya ,Johnny Russell.
Germania:
Manuel Neuer,Jonas Hector,Mats Hummels ,Emre Can
Jerome Boateng,Mario Gotze,Toni Kroos,Mesut Ozil,
Bastian Schweinsteiger,Thomas Muller,Ilkay Gundogan
Rezerve:
Karim Bellarabi, Shkodran Mustafi ,Matthias Ginter ,Max Kruse ,Sebastian Rudy ,Christoph Kramer,Kevin Volland ,Andre Schurrle, Lukas Podolski,Ron Zieler.
In aceiasi grupa D,la Varsovia ,echipa Poloniei a invins la scor echipa Gibraltarului ,scor final 8-1,au inscris pentru echipa Poloniei :Grosicki minutele 8 si 15,Robert Lewandowski minutele 19 si 29,Milik minutele 56 si 72,Blaszczykowsky minutul 59 din penalty ,Kupustika minutul 54.golul de onoare pentru echipa din Gibraltar a fost inscris de catre mijlocasul Jake Gosling in minutul 87.
La Dublin,Irlanda a invins Georgia cu scorul de 1-0 ,prin golul marcat de Jonathan Walters in minutul 69.