duminică, 9 august 2020

Bayern München invinge pe Chelsea si se califica in Sferturile UEFA Champions League.

Ieri seara la München pe stadionul Allianz Arena s-a disputat returul partidei dintre Bayern München si Chelsea din Optimile UEFA Champions League, aceasta partida s-a terminat cu scorul final de 4-1(2-1)in favoarea echipei Bayern München, in partida tur scorul a fost 3-0 pentru Bayern.
Arbitrul principal al acestei partide a fost Ovidiu Hațegan din România,arbitrul rom
ân a acordat in minutul 10 un penalty in favoarea echipei Bayern München  dupa iconsultarea VAR(Video Assistant Referee),si a anulat un gol in minutul 28 inscris de catre Callum Hudson Odoi (Chelsea).
Cartonase galbeneWilly Caballero, Emerson (Chelsea).
Golurile acestei partide au fost inscrise de: Robert Lewandowski in minutele 10 (penalty) si 83,Ivan Perišić in minutul 24 si Corentin Toliso in minutul 76 pentru Bayern München,pentru Chelsea a inscris Tammy Abraham in minutul 44.
Bayern München:
Manuel Neuer ,Joshua Kimmich (Odriozola -minutul 71), Jerome Boateng (Niklas Süle-minutul 63),David Alaba,Alphonso Davies ,Leon Goretzka, Thiago Alcantara (Corentin Tolisso-minutul 71), Ivan Perišić (Coutinho -minutul 64), Thomas Müller, Serge Gnabry (Javi Martínez -minutul 84), Robert Lewandowski.
Chelsea:
Willy Caballero , Reece James, Christensen, Zouma, Emerson , Barkley, Kanté, Kovačić ,Callum Hudson Odoi, Tammy Abraham (Olivier Giroud - minutul 81), Mount.

Dupa aceasta partida disputata Bayern München va avea ca viitoare adversara pe FC Barcelona in Sferturile de finala ale UEFA Champions League.
Iata si programul Sferturilor de finala ale UEFA Champions League:
12 august 2020, ora 22:00 - Atalanta BG- Paris Saint Germain.
13 august 2020, ora 22:00 - RB Leipzig - Atletico Madrid.
14 august 2020, ora 22:00 - FC Barcelona - Bayern München.
15 august 2020, 0ra 22:00 - Manchester City - Olimpique Lyon.

Semifinale
UEFA Champions League:
Manchester City/Olimpique Lyon - Barcelona/Bayern München.
Leipzig/Atletico - Atalanta BG/ Paris Saint Germain.

Toate partidele se vor disputa in capitala Portugaliei, Lisabona, pe stadioanele echipelor Sporting si Benfica.