marți, 19 iunie 2018

Naţionala Germaniei a fost învinsă în prima partidă disputată în grupa F, la Campionatul Mondial de Fotbal din Rusia 2018.

Duminica 17 iunie 2018 ,la Moscova pe stadionul Luzhniki ,s-a disputat partida dintre Germania si Mexic la aceasta partida au asistat aproximativ 78.000 de spectatori.
Arbitrul principal al acestei partide a fost Alireza Faghani din Iran ,cartonase galbene :Hector Moreno in minutul 40 ,si Hector Morena in minutul 90 pentru Mexic, Thomas Muller in minutul 83 ,si Mats Hummels in minutul 84,pentru Germania.
Echipa Mexicului a reusit sa invinga echipa Germaniei cu scorul de 1-0(1-0),prin golul inscris de Hirving Lozano in minutul 35.
Germania:Manuel Neuer,Joshua Kimmich,Jerome Boateng,Mats Hummels,Marvin Plattenhard(Mario Gomez-minutul 79),Thomas Muller,Toni Kroos,Mesut Ozil ,Sami Khedira(Marco Reus-minutul 60),Julian Draxler,Timo Werner(Julian Brandt-minutul 86).
Antrenor principal :Joachim Low

Mexic:Guillermo Ochoa,Carlos Salcedo,Hugo Avala, Hector Moreno,Jesus Gallardo,Miguel Lavin,Hector Herrera,Carlos Velazquez(Edson Alvarez-minutul 58),Andres Guardado(Rafael Marquez-minutul 74), Hirving Lozano(Raul Junenez-minutul 66) ,Chicharito.
Antrenor principal:Juan Carlos Osario