luni, 25 noiembrie 2019

Bayern victorie la Düsseldorf.

Sâmbătă 23 noiembrie 2019, la Düsseldorf pe stadionul Merkur Spiel-Arena s-a disputat partidă din etapa cu numărul 12, din Bundesliga dintre Fortuna Düsseldorf şi Bayern München, această partidă a fost câştigată de Bayern Munchen cu scorul final de 4-0(3-0).
La această partidă au asistat aproximativ 51.155 de spectatori, arbitrul principal al acestei partide a fost Frank Willenborg din Osnabrück.
Cartonase galbene:Hennings(Fortuna Dusseldorf) / Javi Martínez(Bayern München ).
Golurile acestei partide au fost înscrise de către: Benjamin Pavard în minutul 11, Corentin Toliso în minutul 27, Serge Gnabry în minutul 34 şi Philippe Coutinho în minutul 70 pentru Bayern München.
Fortuna Düsseldorf:
Steffen ,Zimmermann, Ayhan, Adams, Gießelmann , Bodzek, Morales,Thommy (Zimmer -minutul 87), Fink (Suttner-minutul 65), Kownacki (Sobottka-minutul 79)Hennings
Bayern München:
Manuel Neuer,Benjamin Pavard,Javi Martínez,David Alaba,Alphonso Davies,Joshua Kimmich (Leon Goretzka -minutul 76)Corentin Tolisso (Thiago Alcantara-minutul 71),Thomas Müller,Serge Gnabry (Ivan Perišić-minutul 63),Robert Lewandowski,Philippe Coutinho.
După această partidă câştigată Bayern München ocupă în continuare locul 3 în Bundesliga cu 24 de puncte din 12 partide disputate, pe primul loc se află Borussia Monchengladbach cu 25 de puncte urmată pe locul doi de RB Leipzig cu 24 de puncte şi un golaveraj mai bun decât locul 3, ocupat de Bayern München.
In acesta etapa Borussia Dortmund a fost foarte aproape sa fie invinsa pe propiul teren de catre ultima clasata in Bundesliga ,in prima repriza SC Paderborn a dominat clar si a reusit sa inscrie de trei ori ,prin Streli Mamba in minutele 5 si 37 si Gerri Holtmann in minutul 43,dupa pauza Borussia a reusit sa revina si sa inscrie prin Jadon Sancho  in minutul 47,Axel Witsel inminutul 84,si Marco Reus in minutul 90 care a reusit sa aduca eglitatea pe tabela de marcaj si sa evite o infrangere rusinoasa pe Signal Iduna Park.
In aceiasi etapa prima clasata  Borussia Monchengladbach a fost invinsa la Berlin cu scorul de 2-0,de Union Berlin .