vineri, 22 ianuarie 2016

Bayern München invinge pe Hamburg S.V ,pe Volksparkstadion.

Astazi 22 ianuarie 2016 ,in prima partida disputata de catre Bayern Munchen in returul din Bundesliga, in deplasare pe stadionul  Volksparkstadion,din orasul Hamburg ,echipa din Munchen a castigat  partida disputata impotriva echipei Hamburg S,V cu scorul final de 2-1(1-0).
 Nu a mai fost o victorie la scor asa cum erau obisnuiti  fanii lui Bayern ,dar important este ca au fost castigate cele trei puncte puse in joc .
De mentionat ca desi nu are o situatie buna in clasament ,iar sponsori sunt tot mai putini ,Hamburg S.V este singura echipa din Budesliga care nu a retrogradat niciodata pana acum ,pana si Bayern Munchen a fost in trecut prin liga a doua din Germania.
Hamburg S.V se afla pe la jumatatea clasamentului pe locul 10 ,cu doar 22 de puncte.

La aceasta partida au asistat aproximativ 57.000 de spectatori,arbitrul principal al acestei intalniri a fost Felix Zwayer din Berlin.
Cartonase galbene:
Matthias Ostrzolek, Gojko Kacar,Rene Adler, Nicolai Müller (Hamburg S.V)
Philipp Lahm, Xabi Alonso (Bayern Munchen)
Pentru Bayern Munchen ambele goluri au fost marcate de catre Robert Lewandowski in minutele 37(penalty) si 67.
Pentru echipa din Hamburg golul a fost validat pentru jucatorul lui Bayern Munchen ,Xabi Alonso (autogol) la un sut al lui Aaron Hunt in minutul 53.
Hamburg S,V:
Rene Adler , Diekmeier,Johan Djourou, Cleber Reis,Mattias Ostrzolek ,Gojko Kacar (Gideon Jung -minutul 81),Lewis Holtby , Nicolai Müller,Aaron Hunt, Ivo Ilicevic (Gregoritsch Michael-minutul 69), Pierre Michel Lasogga (Artjoms Rudnevs -minutul 77).
Bayern Munchen:
Manuel Neuer ,Philipp Lahm,Jerome Boateng (Javi Martínez-minutul 56),Holger Badstuber, David Alaba , Thiago,Xabi Alonso,Douglas Costa (Arjen Robben-minutul 81),Thomas Müller (Arturo Vidal -minutul 69),Robert Lewandowski, Kingsley Coman.