luni, 12 februarie 2018

Bayern München o noua victorie in etapa cu numarul 22 din Bundesliga.

In etapa cu numarul 22 din Bundesliga,in data de 10 februarie 2018 la München pe stadionul Allianz Arena ,s-a disputat partida dintre Bayern München si Schalke 04 ,partida terminata cu scorul final de 2-1 (2-1).
In aceasta partida s-au intalnit doua din semifinalisrtele Cupei Germaniei,de mentionat ca ambele echipe s-au calificat in Semifinalele Cupei Germaniei ,dupa partidele disputate in 6 februarie si 7 februarie 2018.
In partida din 6 februarie 2018 ,Bayern München a invins modesta echipa Paderborn chiar pe terenul acesteia cu scorul final de 6-0(3-0).
In partida disputata pe teren propiu in data de 7 februarie 2018 ,Schalke a invins pe Wolfsburg cu scorul final de 1-0(1-0),prin golul inscris in minutul 10 de catre Guido Burgstaller.
Partidele din Semifinalele Cupei Germaniei se vor disputa in data de 17 si 18 aprilie 2018.
In prima partida din data de 17 aprilie 2018 ,se vor intalni Bayer 04 Leverkusen si Bayern München ,in partida din data de 18 aprilie se vor intalni Schalke 04 si Eintracht Frankfurt.
In cazul in care atat Bayern cat si Schalke vor invinge se vor intalni din nou ,dar de aceasta data in finala Cupei Germaniei .
La aceasta partida au asistat aproximativ 75.000 de spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Tobias Stieler  din Hamburg.
Cartonase galbene:James Rodriguez,Arturo Vidal (Bayern  München)/ Max Meyer, Guido Burgstaller(Schalke 04).
Golurile acestei partide au fost inscrise  de catre : Robert Lewandowski in minutul 6 si Thomas Muller in minutul 36 pentru Bayern München,pentru Schalke o4 a inscris di Santo in minutul 29.
Bayern München:
Sven Ulreich , Joshua Kimmich,Jerome Boateng (Niklas Süle -minutul 70), Mats Hummels,David Alaba ,Arturo Vidal ,Arjen Robben, Thomas Müller, James (Martínez-minutul 80),Franck  Ribéry (Kingsley Coman -minutul 76), Robert  Lewandowski.
Schalke 04:
Fährmann , Stambouli, Naldo, Kehrer, Caligiuri, Goretzka,Max Meyer (Oczipka 58), Schöpf , Embolo, Guido Burgstaller (Harit-minutul 64), Di Santo, (Konoplyanka -minutul 76).
In clasament pe primul loc dupa 22 de etape in Bundesliga ,se afla Bayern München cu 56 de puncte ,urmata pe locul doi de RB Leipzig cu 38 de puncte ,si pe locul trei Borussia Dortmund cu 37 de puncte .