luni, 11 decembrie 2017

Bayern München pe primul loc la opt puncte distanta de locul doi in Bundesliga.

Duminica 9 decembrie 2017 ,la Frankfurt pe stadionul Commerzbank Arena s-a disputat partida din etapa cu numarul 15 din Bundesliga ,dintre Eintracht Frankfurt si Bayern München, partida castigata de Bayern München cu scorul final de 1-0(1-0).
Arbitrul principal al acestei partide a fost Harm Osmers din Hanovra ,la aceasta partida au asistat aproximativ 51.500 spectatori .
Cartonase galbene:Fernandes, Marius Wolf  (Eintracht Frankfurt)/ Arturo Vidal, Rafinha,Thomas Müller(Bayern München).
Golul victoriei din aceasta partida a fost inscris de catre Arturo Vidal in minutul 20.
In aceasta partida arbitrul principal a folosit arbitrajul video (VAR),si a rechemat in teren pe jucatorul lui Eintracht Frankfurt ,Marius Wolf dupa ce ii aratase cartonasul rosu in minutul 74 ,la un fault asupra lui James Rodriguez este pentru prima oara in Bundesliga cand un jucator eliminat este rechemat in teren in urma utilizari arbitrajului video.
Eintracht Frankfur
Hradecky , Salcedo, Abraham, Falette , Wolf, Kevin-Prince Boateng, Fernandes (Jovic-minutul 71), Willems (Tawatha-minutul 78) - Barkok (Stendera -minutul 82), Haller, Rebic
Bayern München:
Starke ,Joshua Kimmich, Jérôme Boateng, Süle, Rafinha ,Javi Martínez , Kingsley Coman  (Robert Lewandowski -minutul 83), Arturo Vidal (Corentin Tolisso -minutul 55), James Rodriguez, Franck Ribéry (David Alaba-minutul 68) Thomas Müller.
Dupa aceasta victorie Bayern München ocupa primul loc in Bundesliga cu 35 de puncte din 15 partide disputate ,urmata la o diferenta de 8 puncte pe locul doi de RB Leipzig cu 27 de puncte ,pe locul trei se afla FC Schalke 04 cu 26 de puncte .
Iata si rezultatele din etapa cu numarul 15 din Bundesliga :
VfB Stuttgart-Bayer Leverkusen 04=0-2(0-1).
Borussia Dortmund -Werder Bremen =1-2(0-1).
Hamburg SV-VfL Wolfsburg =0-0
RB Leipzig-FSV Mainz 05=2-2(2-1).
Borussia Monchengladbach-FC Schalke 04=1-1(1-0).
FC Koln-S.C Freiburg=3-4(3-1).
Hanovra 96-TSG 1899 Hoffenheim =2-0(0-0).
FC Augsburg-Hertha Berlin=1-1(0-0).
Astazi 11 decembrie 2017,la Nyon (Elvetia) s-a efectuat si tragerea la sorti pentru partidele din Optimile de finala ale Uefa Champions League ,la aceasta tragere la sorti adversarul echipei Bayern München este Besiktas Istanbul .