duminică, 30 august 2015

Bayern München de neinvins in Bundesliga.

Ieri seara, pe Allianz Arena din Munchen ,cu o audienta de aproximativ 75.000 de spectatori,echipa gazda Bayern Munchen a intalnit pe Bayer Leverkusen in etapa a treia din Bundesliga,dupa doua reprize in care Bayern Munchen a dominat in totalitate aceasta partida scorul  final a  fost de 3-0(1-0),pentru echipa din Munchen.
Autori celor trei goluri ale acestei partide au fost Thomas Muller in minutele 26 si 60(11 metri),si Arjen Roben in minutul 71 (11 metri).
Arbitrul principal al acestei partidei a fost Florian Meyer din Burgdorf ,un arbitru in varsta de 47 de ani care desi nu mai poate arbitra la nivel international din cauza varstei poate fi extrem de bun in campionatul german de fotbal .

Cartonase galbene:Bernat,Thiago/Wendell,Kramer.

Bayern Munchen: Manuel Neuer ,Juan Bernat,(Dante-minutul 73),David Alaba,Philipp Lahm,Xavi Alonso, Thiago Alcantara (Sebastian Rode-minutul 83),Arturo Vidal,Douglas Costa,Thomas Müller,Arjen Robben (Mario Götze-minutul 78),Robert Lewandowski.
Bayer Leverkusen:Leno , Hilbert, Tah, Papadopoulos, Wendell (Boenisch-minutul 78), L. Bender, Kramer ,Bellarabi, Calhanoglu (Kruse-minutul 61), Mehmedi (Brandt minutul-46),Kießling.