luni, 12 septembrie 2022

Bayern remiza pe Allianz Arena.

Sâmbătă 10 septembrie 2022 la München pe stadionul Allianz Arena s-a disputat partida din etapa a 6-a din Bundesliga dintre Bayern München şi VfB Suttgart această partidă s-a terminat la egalitate scor final 2-2(1-0).
Arbitrul principal al acestei partide a fost Christian Dingert  din Lebecksmühle la aceasta partida au asistat aproximativ 75.000 de spectatori
Cartonașe galbene:Leroy Sané (Bayern  München) / Sosa, Ito, Ahmada, Karazor(VfB Suttgart).
Golurile acestei partide au fost inscrise de :Mathys Tel in minutul 36 si Jamal Musiala in minutul 60 pentru Bayern .
Pentru VfB Stuttgart au inscris Chris Führich in minutul 57 si Sehrou Guirassy in minutul 90+2 din prelungirile acestei partide.
După această remiză din Bundesliga echipa din München ocupă locul 3 în Bundesliga cu 12 puncte, pe primul loc se află FC Union Berlin cu 14 puncte, pe locul 2 se află SC Freiburg cu 13 puncte.