marți, 19 octombrie 2021

Bayern victorie in deplasare la Leverkusen.

Duminică 17 octombrie 2021, în etapa a 8-a din Bundesliga s-a disputat la Leverkusen pe stadionul BayArena partida dintre Bayer Leverkusen şi Bayern München această partidă a fost câştigată de Bayern München cu scorul final de 5-1(5-0).
Arbitrul principal al acestei partide a fost Sven Jablonski din Bremen la această partidă au asistat aproximativ 29.540 de spectatori.
Golurile acestei partide au fost înscrise de: Robert Lewandowski în minutele 4 şi 30, Thomas Muller în minutul 34, Serge Gnabry în minutele 34 şi 37 pentru Bayern München, unicul gol pentru Bayer Leverkusen a fost înscris de Patrik Schick în minutul 55.
După această victorie în deplasare Bayern  München rămâne în continuare pe primul loc cu 19 puncte pe locul doi Borussia Dortmund cu 18 puncte pe locul trei Bayer Leverkusen cu 16 puncte.