duminică, 1 august 2010

Bayern München este in finala LIGA total !Cup.

Bayern Munchen a invins într-un meci din cadrul turneului LIGA total! Cup, formatia F.C Koln cu scorul de 3-1,(0-0),(dupa executarea loviturilor de la 11 metri)
FC Bayern Munchen:22. Sattelmaier Rouven ,Mario Erb ,
32. Maximilian Haas, 44. Anatoly Tymoshchuk, 26. Diego Contento ,16. Andreas  Ottl, 23. Danjel Pranjic , Mujic (minutul 54, Sansone), 20. Jose Sosa,11. Ivica Olic ,Nazif  Hajdarovic (minutul 31,nr 6. Martin  Demichelis)
1. FC Köln :Mondragon , Brecko, Mohamad, Pezzoni, Salger - Lanig, Petit, Jajalo - Yalcin - Freis (minutul 54- Clemens), Novakovic (minutul 46- Ionita Alexandru)
AU INSCRIS: 1:0 ,16. Andreas Ottl, (Bayern Munchen)
2:0,44.Anatoly  Tymoshchuk, (Bayern Munchen)
2:1 Yalcin,( F.C Koln )
3:1,11.  Ivica  Olic,(Bayern Munchen)

FC Koln va întâlni azi 01.08.2010 de la ora 17.45, în cadrul aceluiaşi turneu, formaţia Hamburger SV, meciul urmând să fie transmis în direct de Sport.ro. Finala turneului LIGA total! Cup, se va disputa tot azi , de la ora 19.30, între Schalke 04 şi Bayern Munchen ,pe Veltins Arena din Gelsenkirchen ,stadionul echipei  Schalke 04 .
LIGA total! Cup este un turneu de pregatire  inaintea inceperi campionatului  in Germania (Bundesliga), fiecare partida are doua  reprize de 30 de minute ,pentru a fi mai ridicat nivelul jocului si a da posibilitatea antrenorilor sa vada ce lipseste echipei antrenate .