duminică, 8 august 2010

Bayern Munchen a castigat Supercupa Germaniei.

Ieri  07.08.2010,pe Impuls Arena din Augsburg ,Bayern Munchen a invins pe
Schalke 04 ,cu scorul de 2-0, golurile au fost marcate de Thomas Müller  in minutul 75, şi Miroslav Klose in  minutul 81, la aceasta partida au asistat aproximativ 30.662 spectatori .
FC Bayern Munchen:  Kraft - Lahm, Demichelis (minutul 71, Sosa), Badstuber, Contento - Schweinsteiger (minutul 59. Ottl), Pranjic - Olic, Thomas Müller, Altintop (minutul 69. Tymoshchuk) Miroslav Klose.
FC Schalke 04:  Neuer - Uchida, Höwedes, Metzelder, Matip (minutul 46. Escudero) - Schmitz, Kluge (minutul 46, Moritz), Farfan, Rakitic - Edu, Raúl Gonzales.
In Supercupa Germaniei, se întâlnesc campioana şi câştigătoarea cupei,dar Bayern Munchen a câştigat cele două titluri în 2010,atat cupa cat si campionatul Germaniei ,astfel a întâlnit Schalke 04, ocupanta locului doi in campionatul german de fotbal.
In acest meci si-a facut debutul oficial si atacantul celor de la Schalke 04 ,Raul Gonzales care nu a mai ajutat cu nimic si care a ratat castigarea supercupei cu
Schalke 04,iata si diferenta intre un meci amical de mini turneu cu reprize de 30 de minute si un meci oficial.
Antrenorul Luis van Gaal a vazut foarte bine ce lipseste in jocul echipei si a reusit sa castige inca un trofeu cu Bayern Munchen ,sper ca si in sezonul 2010/2011 acesta sa reuseasca sa castige cupa si campionatul Germaniei .