miercuri, 6 aprilie 2016

Bayern învinge Benfica Lisabona in partida tur din Sferturile de finala din Liga Campionilor

Ieri seara ,pe stadionul Allianz Arena din München s-a disputat partida tur din Sferturile de finala ale Ligii Campionilor ,dintre Bayern München si Benfica Lisabona .
La acesta partida au asistat aproximativ 70.000 de spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Szymon Marciniak din Polonia.
Cartonase galbene :Franck Ribéry, Juan Bernat (Bayern München )/ Jonas Goncalvez,Victor Lindelöf(Benfica Lisabona).
Partida a fost castigata cu scorul final de 1-0(1-0) de catre Bayern München,unicul gol al partidei a fost marcat la inceputul primei reprize in minutul 2 de catre Arturo Vidal,dupa o centrare a lui Juan Bernat.
Desi  au avut o posesie de 64 % si au stat bine si la ocaziile de gol ,jucatorii lui Bayern nu au reusit sa mai inscrie in aceasta partida ,partida retur va fi in data de 13 aprilie 2016 ,la Lisabona pe stadionul da Luz denumit si stadionul Luminii .
Bayern München:
Manuel Neuer,Philipp Lahm, Kimmich (Martínez-minutul 60), David Alaba, Juan Bernat ,Arturo Vidal ,Douglas Costa (Kingsley Coman -minutul 70),Thomas Müller (Mario Götze-minutul 85), Thiago Alcantara, Franck Ribéry,Robert Lewandowski.
Benfica Lisabona:
Ederson, Almeida,Victor Lindelöf, Jardel, Eliseu , Pizzi (Samaris -minutul 91), Fejsa, Renato Sanches, Gaitan , Jonas Goncalvez(Salvio-minutul 83), Mitroglou (Raul Jimenez -minutul 70).