miercuri, 2 noiembrie 2016

Bayern München învinge la Eindhoven ,pe PSV in Uefa Champions League.

Ieri seara la Eindhoven ,pe stadionul Philips s-a disputat in grupa D ,din Uefa Champions League ,partida dintre echipa gazda PSV Eindhoven si Bayern Munchen ,partida castigata de Bayern Munchen cu scorul final de 2-1(1-1).
La aceasta partida au asistat aproximativ 35.000 de spectatori ,arbitrul acestei partide a fost Gianluca Rocchi (Italia).
Golurile acestei partide au fost inscrise pentru Bayern Munchen de Robert Lewandowski in minutele 34(penalty) si 73 ,pentru PSV Eindhoven a inscris Santiago Arias in minutul 14.
Dupa disputarea acestei partide Bayern Munchen are 9 puncte si ramane in continuare pe locul 2 ,in urma echipei Atletico Madrid care are 12 puncte ,dupa ce a castigat ieri la Madrid pe stadionul Estadio Vicente Calderon cu F.C Rostov ,scor final 2-1.

Pe locul trei se afla PSV Eindhoven cu 1 punct ,iar pe locul 4 se afla FC Rostov tot cu 1 punct dar cu un golaveraj inferior .
PSV Eindhoven :
Remko Pasveer ,Santiago Arias,Isimat Nicolas Mirin, Hector Moreno, Willems (Brenet-minutul 46) , Schwaab , Pröpper, Ramselaar (Zinchenko -minutul 75), Pereiro (Bergwijn-minutul  67), Guardado ,Luuk de Jong.
Bayern Munchen:
Manuel Neuer ,Philipp Lahm,Jerome Boateng, Mats Hummels, David Alaba , Joshua Kimmich (Kingsley Coman-minutul 65), Xabi Alonso, Arturo Vidal, Arjen Robben (Douglas Costa -minutul 64), Robert Lewandowski, Thomas Müller (Renato Sanches -minutul 85).