luni, 4 martie 2024

Bayern egal la Freiburg şi titlul de campioană a Germaniei este compromis.

Vineri 1 martie 2024 ,la Freiburg pe stadionul Europa-Park a avut loc partida din etapa a 24 -a din Bundesliga dintre SC Freiburg si Bayern München aceasta partida s-a terminat la egalitate scor final 2-2(1-1).La aceasta partida au asistat aproximativ 34.700 de spectatori arbitrul principal al acestei partide a fost Sven Jablonski din Bremen.
Cartonașe galbene:Lucas Höler(SC Freiburg) /Mathys Tel,Aleksandar Pavlović(Bayern München).
Au înscris în această partidă: Christian Günter în minutul 12 şi Lucas Höler în minutul 87 pentru SC Freiburg.
Pentru Bayern au înscris: Mathys Tel în minutul 35 şi Jamal Musiala în minutul 75.
După această remiză Bayern are 54 de puncte şi este pe locul 2 în Bundesliga la o distanţă de 10 puncte de echipa revelaţie din acest sezon Bayer Leverkusen care are 64 de puncte şi 34 de partide fără înfrângere în toate competiţiile pe locul 3 se află VfB Stuttgart cu 50 de puncte.
SC Freiburg:
Noah Atubolu,Kiliann Sildillia, Ginter,Manuel Gulde,Matthias Günter , Dōan (Noah Weißhaupt -minutul 77),Maximilian Eggestein (Maximilian Philipp -minutul 85),Nicolas Höfler,Vincenzo Grifo (Merlin Röhl -minutul 64)Roland Sallai (Michael Gregoritsch -minutul 77),Lucas Höler.
Bayern  München:
Manuel Neuer ,Joshua Kimmich (Konrad Laimer -minutul 64),Kim Min -jae, Dier, Guerreiro (Alphonso Davies -minutul 64)Aleksandar Pavlović,Leon Goretzka ,Tel,Thomas Müller (Eric Maxim Choupo-Moting -minutul 77),Jamal Musiala (Dayot Upamecano -minutul 83)Harry Kane