sâmbătă, 2 septembrie 2017

Nationala Germaniei a învins Cehia la Praga .

Ieri 1.09.2017 ,la Praga (Cehia),pe stadionul Eden Arena in grupa C,s-a disputat partida din preliminariile Campionatului Mondial din 2018,dintre Cehia si Germania ,partida terminata cu victoria echipei Germaniei cu scorul de 2-1 (1-0),la aceasta partida au asistat aproximativ 18.100 spectatori.
Arbitrul principal al acestei partide a fost Serghei Karassew din Rusia,ajutat la tuse de asistenti Anton Awerianov si Tichon Katugin ,ambii din Rusia.
Golurile acestei partide au fost inscrise de :Timo Weiner in minutul 4,si Mats Hummels in minutul 88,pentru Germania si Vladimir Darida in minutul 78 pentru Cehia.
Cartonase galbene :Tomas Kalas(Cehia) in minutul 35/
Thomas Muller(Germania ) in minutul 45 si Mats Hummels (Germania )in minutul 91.

Cehia: Tomas Vaclik ,Tomas Kalas, Marek Suchy, Novak Dokovik ,Theodor Gebre Selassie, Soucek, Darida, Boril, Kopic (Ladislav Krejci-minutul 53), Krmencik (Klimen-minutul 76), Jakub Jankto (Zmrhal-minutul 89).
Antrenor: Karel Jarolim.

Germania: Ter Stegen ,Joshua Kimmich,Mats Hummels, Mattias Ginter ,Julian Brandt (Antonio Rudiger-minutul 16), Toni Kroos, Hector ,Thomas Muller, Stindl (Julian Draxler-minutul 67),Mesut Ozil ,Timo Werner (Emre Can-minutul 79).
Antrenor: Joachim Low.

In aceiasi grupa C,ieri s-au disputat inca doua partide terminate cu urmatoarele rezultate Norvegia -Azerbaijan =2-0,si San Marino -Irlanda de Nord =0-3.
In clasamentul grupei C,pe primul loc se afla nationala Germniei cu 21 de puncte si 7 partide castigate din tot atatea disputate,urmata pe locul 2 de Irlanda de Nord cu 16 puncte ,si locul 3 nationala Cehiei cu 9 puncte.