miercuri, 20 februarie 2019

Bayern München termina la egalitate partida tur din Optimile UEFA Champions League.

Ieri seara pe stadionul Anfield din Liverpool s-a disputat partida tur din Optimile UEFA Champions League ,echipa gazda FC Liverpool a intalnit pe FC Bayern München ,aceasta partida s-a terminat la egalitate scor final 0-0.
La aceasta partida au fost in tribune aproximativ 54.000 de spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Gianluca Rocchi (Italia).
Cartonase galbene:Jordan Henderson(FC Liverpool) / Joshua Kimmich (FC Bayern München).
Desi au existat ocazi de a inscrie de ambele parti ,nu s-a reusit deschiderea scorului pana la finalul acestei partide ,si astfel calificarea se va decide in data de 13 martie 2019 ,in returul care se va disputa pe stadionul Allianz Arena din München
FC Liverpool
Alisson Becker, Alexander Arnold, Matip, Fabinho,Anderew Robertson, Georginio Wijnaldum Jordan Henderson, Keita (Milner-minutul 76) Salah, Firmino (Origi -minutul 77), Mané.
FC Bayern München
Manuel Neuer , Joshua Kimmich, Niklas Süle, Mats Hummels, David Alaba , Thiago, Martínez (Sanches -minutul 88)Gnabry (Rafinha -minutul 90+1), James, Kingsley Coman (Franck Ribéry-minutul 81) Robert Lewandowski.
In Bundesliga ,Bayern München se afla pe locul doi cu 48 de puncte ,pe primul loc se afla Borussia Dortmund cu 51 de puncte ,urmatoarea partida a echipei din München va fi pe teren propriu pe stadionul Allianz Arena ,sâmbata 23 februarie 2019, contra echipei Hertha Berlin.