luni, 16 august 2021

Bayern începe noul sezon din Bundesliga cu o remiză.

Vineri 13 august 2021, a început noul sezon din Bundesliga în prima partidă disputată din noul sezon Bayern nu a reuşit decât un rezultat de egalitate, în deplasare împotriva Borussiei Mönchengladbach scorul final al acestei partide a fost de 1-1(1-1).
Arbitrul principal al acestei partide a fost Marco Fritz din Korb la această partidă au asistat aproximativ 22.925 spectatori pe stadionul Borussia Park
Cartonaşe galbene: Lars Stindl, Florian Neuhaus (Borussia Mönchengladbach)
Golurile acestei partide au fost înscrise de: Alassane Pléa pentru Borusia Mönchengladbach şi Robert Lewandowski pentru Bayern München.
Borussia Mönchengladbach:
Yann Sommer, Stefan Lainer,Matthias Ginter, Nico Elvedi, Joe Scally,Cristoph Kramer,Florian Neuhaus ,Patrick Herrmann (Jonas Hofmann-minutul 64),Lars Stindl,Hannes Wolf (Keanan Bennetts-minutul 72) Alassane Pléa (Marcus Thuram 64)
Bayern München:
Manuel Neuer, Josip Stanišić (Sarr-minutul 82), Upamecano, Süle, Alphonso Davies ,Joshua Kimmich, Leon Goretzka Niklas Sané (Kingsley Coman -minutul 75),Thomas Müller (Choupo-Moting-minutul 82),Serge Gnabry (Jamal Musiala 75)Robert Lewandowski.
Următoarea partidă pentru Bayern München se va disputa în data de 17 august 2021 pe stadionul Signal Iduna Park în Supercupa Germaniei contra Borussiei Dortmund.