luni, 30 august 2010

Bayern pierde partida din deplasare cu FC Kaiserslautern.

Vineri 27.08.2010 , pe Fritz Walter Stadion,din Kaiserslautern s-a disputat meciul dintre FC Kaiserslautern si Bayern München ,in cea de-a doua etapa din Bundesliga ,la acest meci au fost aproximativ 49.700 spectatori.

FC Kaiserslautern  a invins cu scorul de 2-0 ,pe Byern Munchen ,in urma acestui rezultat  FC Kaiserslautern este pe primul loc in Bundesliga dupa doua etape ,pentru  FC Kaiserslautern au inscris :pentru 1:0 Ilicevic (minutul36),  pentru 2:0 Lakic (minutul 37),cu un avantaj de doua goluri la pauza echipa din Kaiserslautern nu a mai putut fi egalata si nici invinsa de catre cei de la Bayern care in repriza a doua au ratat cat in 5 meciuri .

In repriza a doua Bayern a continuat sa detina controlul partidei, insa Schweinsteiger, Klose, Ribery, Muller sau Kroos nu au reusit sa invinga defensiva echipei gazde .

1. FC Kaiserslautern: Sippel , Dick, Amedick, Rodnei, Jessen - Kirch, Bilek, Tiffert (minutul 90, Schulz), Ilicevic , Lakic (minutul 78- Hoffer), Nemec (minutul 53- Walch)
FC Bayern Munchen:  Butt , Lahm, Van Buyten, Badstuber, Contento (minutul 63, Pranjic) - Van Bommel, Schweinsteiger ,Olic (minutul 64, Kroos), Müller, Ribéry , Klose (minutul 75. Gomez)