sâmbătă, 15 august 2015

Bayern München invinge Hamburg S.V in prima etapa din Bundesliga.

Ieri seara ,pe stadionul Allianz Arena din Munchen ,cu o audienta de aproximativ 75.000 de spectatori s-a disputat partida dintre Bayern Munchen si Hamburg S.V ,in prima etapa din editia cu numarul 53 a Bundesliga.
                             Sursa video :YouTube-Fox Sports
Bayern a invins cu scorul de 5-0 ,golurile au fost marcate de : Medhi Benatia in minutul 27,Robert Lewandowski minutul 53,Thomas Muller in minutele 69 si 73,si Douglas Costa in minutul 87,arbitrul principal al acestei partide a fost Bastian Dankert.
Cartonase galbene:Alonso,Jerome Boateng/Diekmeier,Spahic.
Bayern Munchen:
Manuel Neuer,Philipp Lahm(minutul 72-Thiago),Mehdi Benatia,Jerome Boateng,Alaba,Xabi Alonso(minutul 56-Rafinha),Arjen Robben(minutul 65-Mario Gotze),Arturo Vidal,Thomas Muller,Douglas Costa,Robert Lewandowski.
Hamburg S.V:
Rene Adler,Diekmeier,Djourou,Spahic,Ostrzolek,Ekdal,(minutul 61-Olic),Jung, Ilicevic(minutul 72-Diaz),Holtby,Gregoritsch,
Wolfsburg-Frankfurt=2-1
In clasament pe primul loc se afla Bayern Munchen ,urmata de Borussia Dortmund pe locul 2 ,si Schalke 04 pe locul 3.