joi, 4 noiembrie 2010

Bayern Munchen a ''deraiat'' locomotiva CFR Cluj 1907.

Miercuri 03.11.2010,in cadrul UEFA Champions League ,in grupa E ,s-a desfasurat la Cluj , pe stadionul Dr.Constantin Rădulescu,partida dintre CFR Cluj 1907 si Bayern Munchen ,partida castigata de echipa din Munchen cu scorul de 4-0(2-0),golurile au fost inscrise de Mario Gomez in minutele :12, 24,si 74 si de Thomas Muller in minutul 90.
Bayern Munchen a facut deplasarea la Cluj cu un lot de doar 15 jucatori ,asta si datorita numeroaselor accidentari ale jucatorilor echipei Bayern Munchen,antrenorul Loius van Gaal ,a fost nevoit sa reduca numarul jucatorilor care au facut aceasta deplasare la Cluj ,in continuare unii dintre cei mai valorosi jucatori din lotul echipei Bayern Munchen sant indisponibili si printre acestia sant nume precum Frank Ribery sau Arjen Robben.

13 Felice Piccolo,11 Tomás Costa,
16 Rafael Bastos(minutul 46,-22 Ioan Hora)
,19 Juan Culio,7 Emil Dică(minutul 46,-66 Edimar)

39 Toni Kroos,44 Anatoliy Tymoshchuk,
31 Bastian Schweinsteiger(minutul 75,-Thomas Muller)
Rezerve:
35 Thomas Kraft ,4 Edson Braafheid
25 Thomas Müller,27 David Alaba.
Antrenor:Louis van Gaal

Cartonase galbene: Bastian Schweinsteiger, 16 Andreas Ottl
6 Martín Demichelis /16 Rafael Bastos,si 9 Lacina Traoré.

Arbitrul principal al acestei partide:Serge Gumienny(Belgia),
ajutat la tuse de :Mark Simons (Belgia),si Frank Bleyen(Belgia).

In aceiasi grupa E, la Basel pe stadionul St. Jakob-Park, s-a disputat partida dintre F.C Basel si A.S Roma ,scor final 3-2 pentru echipa antrenata de
Claudio Ranieri ,si astfel A.S. Roma obtine o victorie importanta in deplasare si cele 3 puncte care o situeaza in acest moment pe locul doi in grupa E ,dupa Bayern Munchen care a obtinut maximul pana acum din partidele disputate in aceasta grupa E,a Uefa Champions League.
Pentru A.S Roma au inscris :,Jeremy Menez minutul 16,capitanul echipei din Roma, Francesco Totti in minutul 26,si golul victoriei a fost inscris de Leandro Greco in minutul 76,pentru echipa din Basel au inscris Alexander Frei in minutul 69 si Xerdan Shaqiri in minutul 83.