miercuri, 11 septembrie 2024

Germania doar un egal la Amsterdam.

Ieri seară 10 septembrie 2024, la Amsterdam pe stadionul Johan Cruyff s-a disputat partida dintre Olanda şi Germania din Grupa 3 a Ligii A din Nations League, această partidă s-a terminat la egalitate scorul final al acestei partide a fost de 2-2(1-2).
La această partidă au asistat aproximativ 55.000 de spectatori, arbitrul principal al acestei partide a fost Davide Massa din Italia.
Cartonaşe galbene: Nico Schlotterbeck minutul 14, Jonathan Tah minutul 24, David Raum minutul 34, şi Florian Wirtz în minutul 86.
Au înscris în această partidă: Tijani Reijnders în minutul 2 şi Denzel Dumfries în minutul 50 pentru Olanda.
Pentru naţionala Germaniei au înscris Deniz Undav în minutul 38 şi Joshua Kimmich în minutul 45+3.
Ieri seară în aceiaşi grupă la Budapesta pe stadionul Puskas Arena echipa Ungariei a remizat cu echipa Bosniei şi Herţegovina scor final 0-0.
După această partidă disputată naţionala Germaniei rămâne pe primul loc în grupă cu 4 puncte din două partide disputate urmată pe locul 2 de echipa Olandei cu acelaşi număr de puncte dar golaveraj inferior pe locul 3 Bosnia şi Herţegovina cu 1 punct urmată pe locul 4 de echipa Ungariei cu acelaşi număr de puncte dar golaveraj inferior.
Olanda:
Bart Verbruggen,Denzel Dumfries,Matthijs de Ligt(Jan Paul van Hecke - minutul 46) ,Virgil van Dick , Nathan Ake(Jurrien Timber -minutul 45),Jerdy Schouten (Quinten Timber -minutul 46),Tijjani Reijnders,Ryan Gravenberch,Xavi Simons(Lutsharel Geertruida - minutul 74),Brian Brobbey(Wout Weghorst - minutul 82),Cody Gakpo.
Germania:
Marc- Andre ter Stegen,David Raum, Nico Schlotterbeck, Jonathan Tah(Waldemar Anton - minutul 46), Joshua Kimmich,,Pascal Gross(Aleksandar Pavlovic- minutul 64) ,Kai Havertz ,Robert Andrich(Emre Can - minutul 64),Jamal Musiala (Chris Fuhrich -minutul 89),Florian Wirtz,Deniz Undav(Maximilian Beier -minutul 64).