luni, 2 septembrie 2024

Bayern victorie pe Allianz Arena în etapa a doua din Bundesliga sezon 2024/2025.

Ieri seară 1 septembrie 2024, la München pe stadionul Allianz Arena s-a disputat partida din etapa a doua din Bundesliga dintre Bayern München şi SC Freiburg, această partidă a fost câştigată de Bayern München cu scorul final de 2-0(1-0).
La aceasta partida au asistat aproximativ 75.000 de spectatori arbitrul principal al acestei partide a fost Christian Dingert din Lebecksmühle.
Cartonaș galben :Dayot Upamecano (Bayern München).
Golurile acestei partide au fost inscrise de :Harry Kane in minutul 38(penalty) si Thomas Müller in minutul 78.
Bayern  München:
Manuel Neuer,Joshua Kimmich,Dayot Upamecano (Leon Goretzka - minutul 90),Kim Min Jae, Guerreiro , Pavlović (Palhinha - minutul 74)Serge Gnabry, Jamal Musiala (Laimer -minutul 74), Olise (Thomas Müller - minutul 59), Tel (Kingsley Coman - minutul 59)Harry Kane.

SC Freiburg:
Florian Müller,Lukas Kübler (Bruno Ogbus -minutul 81), Max Rosenfelder,
Philipp  Lienhart,Christian Günter (Jordy Makengo -minutul 81)Maximilian Eggestein, Patrick Osterhage (Lucas Höler -minutul 72)Ritsu Doan,Merlin Röhl (Eren Dinkçi -minutul 63),Vicenzo Grifo (Roland Sallai - minutul 63) Junior Adamu
Rezultate Bundesliga etapa a 2-a sezon 2024/2025.
Union Berlin-St.Pauli=1-0
VfB Stuttgart-FSV Mainz=3-3
Eintracht Francfurt-TSV Hoffenheim=3-1
Werder Bremen-Borusia Dortmund=0-0
VfL Bochum-Borussia  Mönchengladbach=0-2
KSV Kiel- VfL Wolfsburg=0-2
Bayer Leverkusen - RB Leipzig =2-3
FC Hendenheim-FC Augsburg=4-0