luni, 9 septembrie 2024

Germania învinge Ungaria la scor în primă rundă din Grupa 3 a Ligii A din Nations League.

Sâmbătă, 07 septembrie 2024 la Düsseldorf s-a disputat partida din prima rundă din Grupa 3 a Ligii A din Nations League dintre naţională Germaniei şi naţională Ungariei această partidă s-a terminat cu victoria echipei Germaniei cu scorul final de 5-0(1-0).
La această partidă au asistat aproximativ 49.235 de spectatori, arbitrul principal al acestei partide a fost Clement Turpin din Franţa.
Cartonaș galben: Loic Nego (Ungaria).
Golurile acestei partide au fost înscrise de: Niclas Füllkrug în minutul 27, Jamal Musiala în minutul 58, Florian Wirtz în minutul 66, Aleksandar Pavlovik în minutul 77 şi Kai Havertz în minutul 81(penalty).
Germania:
Marc Andre ter Stegen ,Joshua Kimmich,Nico Schlotterbeck (Robin Koch- minutul 69),David Raum(Benjamin Henrics -minutul 69),Jonathan Tah ,Robert Andrich (Angelo Stiller - minutul 82),Pascal Gross(Aleksandar Pavlovic - minutul 60),Florian Wirtz,Kai Havertz,Jamal Musiala,Niclas Füllkrug (Maximilian  Beier - minutul 60).

Ungaria :
Peter Gulacsi,Boton Balogh,Willi Orban,Marton Dardai,Loic Nego (Bendeguz Bolla -minutul 46),Andras Schäfer,Adam Nagy(Tamas Nikitscher - minutul 82),Milos Kerkez(Zolt Nagy - minutul 66),Dominik Szoboslai,Barnabas Varga(Martin Adam- minutul 66),Roland Sallai(Kevin Csoboth - minutul 75).