luni, 16 septembrie 2024

Bayern victorie la scor cu Holstein Kiel.

Sâmbătă 14 Septembrie 2024, pe stadionul Holstein din Kiel s-a disputat partida din etapa cu numărul 3 din Bundesliga sezon 2024/2025 dintre echipa gazdă Holstein Kiel şi Bayern München această partidă a fost câştigată de Bayern München cu scorul final de 6-1(4-0).
La aceasta partida au asistat aproximativ 15.034 de spectatori arbitrul principal al acestei partide a fost Tobias Reichel din Stuttgart.
Cartonaș galben :João Palhinha (Bayern München).
Golurile acestei partide au fost înscrise de: Jamal Musiala în minutul 1, Harry Kane în minutele 7,43 şi 90+1(penalty) Nicolai Rememberg în minutul 13 (autogol), Michael Olise în minutul 46 pentru Bayern München.
Pentru Holstein Kiel a înscris Armân Gigovic în minutul 82.
Holstein Kiel
Timon Weiner Becker,Carl Johansson, Erras (Max Geschwill - minutul 46), Dominik Javorček (Timotheusz Puchacz- minutul 46)Nicolai Remberg,Magnus Knudsen,Lewis Holtby(Armin Gigović - minutul 76) Finn Porath (Rosenboom - minutul 76),Shuto Machino (Fiete Arp - minutul 64) Benedikt Pichler.
Bayern  München
Manuel Neuer ,Sacha Boey (Konrad Laimer - minutul 64),Dayot Upamecano, Kim Min Jae, Guerreiro (Alphonso Davies - minutul 64) Joshua Kimmich ,João Palhinha ,Kingsley Coman (Mathys Tel - minutul 76), Jamal Musiala (Thomas Müller - minutul 46), Serge Gnabry (Michael Olise  - minutul 46)Harry Kane.
După această victorie Bayern se clasează pe primul loc în Bundesliga cu un total de 9 puncte din 3 partide disputate pe locul 2 se află Borussia Dortmund cu 7 puncte şi pe locul 3 se află RB Leipzig cu acelaşi număr de puncte dar golaveraj inferior.
Iata si rezultatele din etapa a 3-a sezon 2024/2025 din Bundesliga.
Borussia Dortmund -FC Heidenheim=4-2
RB Leipzig -Union Berlin=0-0
TSG Hoffenheim - Bayer Leverkusen=1-4
SC Freiburg-VfL Bochum =2-1
VfL Wolfsburg - Eintracht Frankfurt=1-2
Borussia Mönchengladbach - VfB Stuttgart =1-3
FC Augsburg-FC St Pauli =3-1
FSV Mainz-Werder Bremen=1-2