vineri, 29 aprilie 2011

Germania a invins Rusia la Campionatul mondial de Hochei pe gheata ,din Slovacia.

Azi 29.04.2011,la Bratislava pe Ondrej Nepela Arena in partida de deschidere a campionatului  mondial de Hochei pe gheata din Slovacia ,echipa Germaniei a invins Rusia cu scorul de 2-0(0-0)1-0)(1-0),golurile au fost inscrise de catre Greilinger Thomas in minutul 24:19,si Reimer Patrick in minutul 57:53.

Sursa:YouTube:
Echipa Germaniei a obtinut o victorie importanta si a dovedit ca hocheiul mondial s-a schimbat ,este prima victorie la un campionat mondial reusita in fata echipei Rusiei,antrenorul Uwe Krupp a reusit sa formeze o echipa compacta care promite mult ,iar daca anul trecut la campionatul mondial din Germania ,echipa Germaniei a pierdut in semifinale cu scorul de 2-1,in fata Rusiei iata ca acum si-au luat intr-un fel revansa ,nu se poate compara o semifinala cu un meci in grupa,sper ca echipa Germaniei sa ajunga cat mai departe la acest campionat mondial.