luni, 21 martie 2011

Steaua Rangers a castigat si meciul 2 al finalei mici ,din campionatul Romaniei

Ieri pe patinuarul din Galati ,s-a disputat al doilea meci al finalei mici la hochei pe gheata din campionatul Romaniei ,in acest meci Steaua Rangers a invins la scor echipa gazda CSM Dunarea Galati,scor final 9-1(3-0)(4-0)(2-1).
Golurile au fost inscrise de urmatori jucatori ai Steaua Rangers:Ioan Timaru(3)in minutele:04:51,12:02,ale primei reprize ,si minutul 10:36 al celei de-a doua reprize,Andrei Butochnov,(3) in minutele 13:06 si 15:53 (repriza 2)si 06:31 (repriza 3),Razvan Lupascu (1) in minutul 15:47 (repriza 1),Zolt Mastaleriu(1) in minutul 14:07 (repriza 2) si cel care a inchis tabela la 9-1 , a fost Claudiu Mihailescu(1) in minutul 14:45 al ultimei reprize ,singurul gol al gazdelor a fost inscris de catre Atilla Tanko in minutul 03:47 al ultimei reprize .
Cu aceasta a doua victorie la Galati ,dupa prima partida castigata la Bucuresti echipa Steaua Rangers va incerca maine la Bucuresti in meciul cu numarul 3 sa obtina victoria si astfel cele doua meciuri ramase nu se vor mai disputa datorita faptului ca se joaca dupa sistemul cel mai bun din 5 meciuri ,iar echipa Steaua Rangers ar avea deja 3-0 la general ,mult succes maine pe patinuarul Mihai Flamaropol din Bucuresti .
Acest meci 3 din finala mica a campionatului Romaniei ,va fi transmis in direct de catre postul tv Digi Sport+ ,ora de incepere al meciului 3, este 19:00.