sâmbătă, 19 martie 2011

Steaua Rangers a invins in primul meci din finala mica ,echipa Dunarea Galati

Pe patinuarul Mihai Flamaropol din Bucuresti ,vineri 18.martie 2011, s-a disputat primul meci din finala mica la hochei pe gheata din campionatului Romaniei,in acest meci s-au intalnit Steaua Rangers si Dunarea Galati ,meci incheiat cu victoria gazdelor cu scorul final de 7-3(1-1)(1-2)(5-0).
Pentru Steaua Rangers au inscris :Leonard Pascaru in minutul 01:01,Mihai
Georgescu in minutul 28:14,Adrian Irimia in minutul 42:19 a adus egalarea 3-3,Andrei Butochnov in minutul 43:11,Alexandru Munteanu in minutul  46:59,
Poznik Anton in minutul 47:01, si golul cu numarul 7 al stelistilor fost inscris de catre Ciprian Tapu in minutul 48:52.
Pentru Dunarea Galati a inscris toate cele trei goluri Levente Elekes in minutele : 15:51,28:46 si 39:19,  jucator care  a fost principala amenintare la poarta stelistilor .