duminică, 7 februarie 2016

Bayern München nu reuseste sa învinga la Leverkusen.

Ieri seara,pe stadionul BayArena din Leverkusen ,s-a disputat partida dintre Bayer Leverkusen si Bayern Munchen,partida terminata cu un scor de egalitate, scor final 0-0.
Bayern 04 Leverkusen este neinvinsa de patru etape si are 3 victorii ,rchipele invinse de catre Bayer sunt :Borussia Monchengladbach pe care a invins-o cu scorul de 5-0,echipa din Inglostadt cu scorul de 1-0, si Hannover 96  cu scorul de 3-0,rezultatul de egalitate de 1-1 ,din ultimile partide a fost facut  in partida disputata in deplasare pe terenul celor de la TSG Hoffenheim 1899 .
Bayern Munchen ramane lider in Bundesliga chiar si dupa acest rezultat de egalitate obtinut in deplasare si este in continuare echipa care are cele mai putine infrangeri si rezultate de egalitate.
Bayern Munchen are 53 de puncte ,si este urmat pe locul doi de catre Borussia Dortmund cu 45 de puncte,dupa egalul din aceasta partida de pe tern propiu echipa din Leverkusen coboara pe locul 5 si are doar 32 de puncte.
La aceasta partida au asistat aproximativ 30.210 de spectatori ,arbitrul principal al acestei partide a fost Knut Kircher din Rottenburg.
Cartonas galben si rosu:Xabi Alonso care in minutul 84 al acestei partide a fost eliminat de pe terenul de joc, de catre arbitrul Knut Kircher.
Desi au avut o posesie mai mare decat echipa din Leverkusen ,jucatorii echipei Bayern Munchen nu au reusit sa inscrie pana la finalul partidei .
Bayer Leverkusen:
Leno , Jedvaj (Hilbert -minutul 51), Tah, Toprak, Wendell , Kramer, Kampl , Bellarabi (Mehmedi-minutul  87), Calhanoglu, Chicharito, Kießling (Brandt -minutul 74)
Bayern Munchen :
Manuel Neuer ,Philipp Lahm, Joshua Kimmich, Holger Badstuber, David Alaba , Xabi Alonso, Arjen  Robben (Thomas Müller-minutul 60), Arturo Vidal (Thiago -minutul 52), Douglas Costa, Kingsley Coman (Sebastian Rode -minutul 87) Robert Lewandowski