div id="mbmcpebul_wrapper" style="max-width: 1445px;">

joi, 9 decembrie 2010

Bayern Munchen a invins F.C Basel pe Allianz Arena ,in UEFA Champions League.

Ieri 08.12.2010,la Munchen ,pe Allianz Arena in fata a 66.000 de spectatori,Bayern Munchen a invins F.C Basel cu scorul de  3-0 (2-0),prin reusitele lui Franck Ribery in minutele 35 si 50 ,si Anatoliy Tymoshchuk in minutul 37.
Desi a revenit dupa o lunga perioada ,datorita accidentarilor pe care le-a avut Franck Ribery a aratat ca inca mai poate sa joace la Bayern ,marcand doua goluri in poarta celor de la F.C Basel ,sper sa o arate si in Bundesliga ,unde Bayern ocupa doar locul 7,dupa infrangerea cu scorul de 2-0 avuta sambata 04.12.2010,in meciul din deplasare in fata lui FC Schalke 04.

In poarta lui Bayern a fost introdus Thomas Kraft ,un portar in varsta de doar 22 de ani ,Louis van Gaal i-a dat astfel sansa sa arate ce poate ,asta si datorita faptului ca Bayern ocupa primul loc in grupa E,si pana acum a fost folosit doar Jorg Butt atat in Bundesliga cat si in meciurile din UEFA Champions League.
Arbitrul acestei partide a fost  Martin Hansson din Suedia.

Cartonase galbene: Mario Gomez /Frei

In grupa E,s-a disputat la Cluj pe stadionul Dr.Constantin Rădulescu si partida dintre CFR Cluj 1907 si A.S Roma ,partida terminata la egalitate scor 1-1.
Golurile au fost inscrise de Marco Borriello (A.S Roma) in minutul 21,si Lacina Traoré in minutul 88, a inscris pentru CFR Cluj .