div id="mbmcpebul_wrapper" style="max-width: 1445px;">

miercuri, 23 septembrie 2015

Super, Lewandowski!

Ieri seara,pe stadionul Allianz Arena din Munchen ,s-a disputat partida dintre Bayern Munchen si ocupanta locului trei in campionatul german de fotbal VfL Wolfsburg, partida din etapa a 6-a din Bundesliga.
Aceasta partida a fost castigata de catre Bayern Munchen cu un scor categoric de 5-1 ,dupa ce Bayern Munchen a fost condusa pe propiul teren cu 1-0, pana la pauza,la aceasta partida au asistat aproximativ 75.000 de spectatori.

Arbitrul principal al acestei partide a fost Tobias Stieler din Hamburg.
Cel mai bun din aceasta partida a  fost Robert Lewandowski de la Bayern Munchen ,care a reusit performanta sa inscrie toate cele 5 goluri pentru echipa sa,golurile au fost inscrise in repriza a doua in minutele :51,52,55,57,si 60.
O seara memorabila pe care multi nu o vor uita si pe care si Robert Lewandowski o va tine minte probabil toata viata, singurul gol al celor de la VfL Wolsburg a fost inscris in minutul 26 de catre Daniel Caligiuri.

Bayern Munchen:
Manuel Neuer ,Philipp Lahm,Jerome Boateng, David Alaba, Juan Bernat(Javi Martinez-minutul 46),Xabi Alonso(Joshua Kimmich-minutul 78),Arturo Vidal
Thiago Alcantara(Robert Lewandowski-minutul 46), Mario Götze, Douglas Costa ,Thomas Müller.
VfL Wolfsburg:
Diego Benaglio ,Christian Träsch, Dante,Aparecido Naldo,Ricardo Rodriguez ,Luiz Gustavo(Maximilian Arnold-minutul 58),Joshua Guilavogui,Julian Draxler
,Daniel Caligiuri,Max Kruse (Andre Schürrle-minutul 78),Bas Dost(Nicklas Bendtner-minutul 78)