duminică, 1 mai 2011

Canada invinge Belarus in grupa B,a Campionatului Mondial de Hochei pe gheata din Slovacia.

Sursa :YouTube
Vineri 29.04.2011,la Kosice pe Steel Arena s-au disputat doua partide din cadrul grupei B,a Campionatului Mondial de Hochei din Slovacia 2011.
In prima partida echipa Canadei a invins fara probleme echipa Belarus cu scorul de 4-1(1-1)(1-0)(2-0),golurile echipei Canadei au fost inscrise in ordine de :
Ebele Jordan in minutele 01:52si 48:39,Skinner  Jeff in minutul 30:27,Tavares John in minutul 45:18,unicul gol al echipei din Belarus a fost inscris de catre :
Stepanov Andrei in minutul 19:26.
In cea de-a doua partida disputata la Kosice,din cadrul grupei B,s-au intalnit echipele Elvetiei si Frantei,o partida foarte echilibrata care a avut nevoie de o repriza de prelungiri pentru a putea afla castigatoarea ,Elvetia a castigat in cele din urma in OT(Overtime) prin golul inscris de numarul 3,Vauclair Julien in minutul 61:46,scor final 1-0(0-0)(0-0)(0-0)(1-0)