vineri, 16 aprilie 2010

Spania invinge Bulgaria in grupa B,divizia I,a Campionatului Mondial de Hochei pe gheata.

In grupa B,divizia I,a Campionatului de Mondial de Hochei pe gheata,ce se desfasoara in Mexic,( Mexico City -Lomas Verdes),in data de 14.04.2010,
s-au disputat urmatoarele partide:Belgia -Turcia,scor:13-1,(3-1,6 -0,4-0), Spania -Bulgaria,scor:10- 3,(3-2,1- 0,6-1),  si Australia -Mexic,scor final: 5-2,(3-1,0- 0 ,2-1) .
In prima partida dintre echipele Belgiei si Turciei ,jucatori belgieni au castigat fara probleme aceasta partida ,desi au pornit mai greu in prima repriza ,in ultima au aratat ca sant superiori echipei Turciei,pentru echipa Belgiei au inscris:22-RAEKELBOOM.J(2), minutele01:58 si 53:40,
19- LIPSONEN .S,minutul 51:32,
golul pentru echipa Turciei a fost inscris de numarul 19 -GUMUS S, in minutul 13:30 .