luni, 17 mai 2010

Elvetia invinge Cehia la Campionatul Mondial de Hochei ,Germania 2010.

Sambata 15.05.2010,la Mannheim,pe SAP Arena, echipa Elvetiei a invins Cehia cu scorul de: 3-2,(2-0,1-2,0-0).in meciurile de calificare pentru sferturile de finala ,ale Campionatului Mondial de Hochei,din Germania, tot sambata la Mannheim ,pe SAP Arena in cadrul meciurilor pentru evitarea retrogradari din aceasta divizie de top a Campionatului Mondial ,echipa
Frantei a invins Italia cu scorul de :2-1(1-0,0-0,1-0),pentru echipa Frantei au inscris :27.AMAR.B,minutul 04:34 ,si 28.GRAS.L,minutul 43:14 ,pentru italieni a inscris :6.STRAZZABOSCO.M,minutul 51:04.
La Koln,pe Lanxess Arena ,echipa Rusiei a invins tara gazda Germania,cu scorul de 3-2,(1-0,1-1,1-1).pentru echipa Rusiei au inscris:
71.KOVALCHUK.I,minutul 14:20 41.KULEMIN.N,minutul 26:10 ,si
8.OVECHKIN.A,minutul 49:46 ,pentru echipa Germaniei au inscris:
10.EHRHOFF.C,minutul 39:59 ,si 29.BARTA.A,minutul53:39 ,
pe aceiasi arena s-a desfasurat si partida din cadrul meciurilor pentru evitarea retrogradari din divizia de top a Campionatului Mondial de Hochei ,dintre U.S.A si Kazahstan,partida incheiata cu victoria americanilor cu scorul de :10-0(4-0, 5-0,1-0).